Sudety pokonały Polonię

dodano 12 Października 2014

W meczu inaugurującym sezon Sudety Jelenia Góra pokonały 89 do 79 Jamalex Polonię 1912 Leszno. Pierwsze dwie kwarty należały do drużyny gości. Dopiero w połowie drugiej kwarty gospodarze zaczęli zmniejszać straty. Trzecia kwarta zakończyła się różnicą zaledwie dwóch punktów na korzyść Polonii.

Czwarta kwarta to fantastyczna gra naszych zawodników. Podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza nie dość, że nadrobili straty, to uzyskali przewagę 10 punktów nad rywalami. Zdecydowanym bohaterem naszych koszykarzy był Łukasz Niesobski, który zdobył 26 punktów. Tylko dwa punkty mniej wywalczył Aleksander Raczek.

W drużynie gości bardzo dobrze zagrał Jędrzej Jankowiak, który dla swojej drużyny zdobył 28 punktów. Ostateczny wynik spotkania: 89 - 79 dla KS Sudetów (16-23, 11-24, 33-15, 29-19).

Autor: Bartek Kortas